Systém centrálního odsávání

Pokud jste zvyklí na robustní odsávací zařízení, centrální vysokotlaký systém Dustcontrol vás svou velikostí překvapí. I přes menší průměr potrubí dosahuje vysoké účinnosti odsávání a vytváří čisté pracovní prostředí bez prachu, aerosolu nebo kouře. Rozšířil se váš provoz? Nevadí, protože centrální systém lze rozšířit i do dalších místností a zajistit čistší vzduch sobě, zaměstnancům a ještě zvýšit kvalitu vašich produktů.

MÁM ZÁJEM STÁHNOUT KATALOG

Představujeme řešení, které je účinnější
Podívat se na rozdíly

Odsávejte prach z místa jeho vzniku

1

Nenáročné a přesně zacílené řešení. Přesně takové jsou centrální odsávací systémy Dustcontrol, které odvádějí z odsávacího bodu pouze přesně dané, potřebné množství vzduchu. Díky malým průtokům vzduchu pracují efektivně a nezabírají zbytečně mnoho místa.

2

Splňují vysoké nároky na odsávání škodlivin. Kromě filtrace vzduchu odvádějí škodliviny na bezpečné místo.

3

Provedení vhodné do výbušného prostředí. Zařízení Dustcontrol s certifikací ATEX hrají ve váš prospěch i v prostředí s nebezpečím výbuchu. I tam totiž fungují bezpečně a škodliviny odsávají stejně spolehlivě jako kdekoliv jinde.

4

Přiměřenou úpravou lze centrální systém odsávání rozšířit dle aktuální potřeby. Díky tomu dokážete odsávat prach v nových částech provozu a rozšířených prostorách.

5

Zapomeňte na neočekávané poruchy a prostoje. Zařízení Dustcontrol doplněné o náš monitorovací systém s umělou inteligencí vás upozorní na překročení hodnot tlaku či nastávající poruchu v dostatečném předstihu. Z nečekaných výpadků se tak stanou plánované opravy bez ztráty času.

Bezpečné odsávání
ve výbušných zónách
Systémy jsou certifikované normou ATEX

Centrální odsávací systémy vyhovují směrnici Evropského parlamentu a Rady č. 2014/34/EU (ATEX) pro umístění a používaní v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Jedno zařízení pro odsávání z několika pracovišť

Centrální vysokotlaký systém Dustcontrol je jako vysavač s velmi vysokým sacím tlakem a množstvím sacích hadic. Namísto hadic však využívá potrubní síť, kterou můžete v případě potřeby rozšířit do dalších pracovišť. Všechny prachové částice z různých provozů směřují do centrálního zařízení, které je umístěno například ve strojovně.

Srdce centrálního systému tak dokážete obsluhovat i bez vstupu na pracoviště výroby. Odsátý prach se hromadí v pytlích či kontejnerech, následně se zlikviduje nebo odvede k dalšímu zpracování. Jednoduché a díky preciznímu návrhu i maximálně účinné.

Příklad centrálního odsávání v potravinářském průmyslu

Máte otázky nebo zájem o centrální odsávání? Napište nám!